Ceolitas - ZeoVit Eco Agro stimuliuoja augalų augimą

Ceolitas- ZeoVit® Eco Agro
 
ZeoVit® Eco Agro pagamintas iš mineralo ceolito. Ceolitas - tai natūralus gamtinis mineralas. Dėl savo natūralios kilmės ir unikalių savybių ceolitas idealiai tinka žemdirbystėje kaip natūrali trąša vaisių, vaismedzių, daržovių, gelių ir kitų augalų augimo stimuliatorius.
Mineralas pagerina substratų ir žemės mišinių kokybę. Įterpus į dirvą, padidina jos drėgmės imlumą, o naudojant kartu su trąšomis, jas sugeria į savo kristalinę gardelę, sulaiko trąšų išplovimą ir išgaravimą, 20-40% pagerina trąšų įsisavinimą. Laikui bėgant, jis palaipsniui atiduoda maistines medžiagas augalams, tuo mažina dažno tręšimo būtinybę, nitratų kiekį augaluose ir vaisiuose,  paviršinių gruntinių vandenų taršą.
ZeoVit® Eco Agro stimuliuoja augalų augimą. Tai pasireiškia geriau išvystyta šaknų sistema (apie 30%), sustiprėjusia antžemine augalų dalimi. Dėl to dekoratyviniai augalai, gėlės anksčiau pražysta ir jų žiedai būna spalvingesni, didesni ir žydi ilgiau. Daigų auginimo patirtis parodė, kad pagerėja hiacintų, gvazdikų, tulpių ir kitų gėlių sėklų sudygimas, pagreitėja daigų augimas, geriau vystosi daigų šaknų sistema ir kitos augalų dalys. Po ZeoVit® Eco Agro panaudojimo net sergantys augalai po 2-5 savaičių pradeda sveikti, sustiprėja, nauji lapai auga sveiki, žali, tai augalų rūšiai būdingos spalvos ir ligų pasireiškimo.
Sausas ZeoVit® Eco Agro yra šviesiai žalsvos spalvos, o sudrėkęs pasidaro sodriai žalsvu. Priemonė gerai sugeria vandenį, todėl po jos įterpimo į dirvą, augalus būtina gerai patręšti ir gausiai palieti.
ZeoVit® Eco Agro naudojamas puoduose auginamų augalų tręšimui, jau augančius augalus galima  patręšti puodo paviršiuje išberiant reikiamą šios priemonės kiekį, tada ZeoVit® Eco Agro  sumaišomas su žeme ir gausiai palaistomas.Ruošiant žemės mišinius didesniems augalams (į 3-50 litrų ar didesnius puodus), galima 3-5 cm priemonės sluoksnį papilti indo dugne ir paviršiuje. Dugne esantys priemonės grūdeliai skatins šaknų aeraciją ir greičiau sugers drėgmės perteklių iš indo apatinės dalies.
ZeoVit® Eco Agro naudojamas dirvožemio paruošimui prieš augalų sėklų sėją ar sodinimą ir persodinant augalus. Šiuo atveju sodinimui paruošta žemė ir ZeoVit® Eco Agro sumaišomi taip, kad substrate jo būtų ne daugiau kaip 10%. Galima apiberti paviršinį puodo sluoksnį, ir taip sutvarkyti augalų aplinką.  Gruntuose ir substratuose teigiamas efektas pasireiškia tuo, kad geriau išsaugomos organinės medžiagos, palaikoma reikiama pH koncentracija, užtikrinama gera šaknų aeracija, kas leidžia išsivystyti augalų šaknų sistemai ir vegetatyvinei masei, išaugti gražesniems augalams.
Nors po priemonės panaudojimo gėlės ir augalai pradeda greičiau augti, padidėja jų vegetatyvinė masė, atsiranda daugiau žiedų ir vaisių, trąšų poreikis padidėja nežymiai ar netgi santykinai (augalo masei) sumažėja, o trąšų įterpimo periodiškumą galima prailginti trečdaliu. Tačiau tręšiant augalus, kurie naudoja daug maistinių medžiagų, reikia įvertinti specifines šių augalų auginimo sąlygas ir šiuo atveju trąšų poreikis gali netgi išaugti.
Lietuvos daržininkystės ir sodininkystės institute buvo atlikti tyrimai dėl ZeoVit® Eco Agro panaudojimo efektyvumo. Kurių metu nustatyta, kad: ZeoVit® Eco Agro dirvožemyje veikia kaip sorbentas, sukaupiantis ir išsaugantis ištirpusias maisto medžiagas, vandenį ir trašas, reikalingus augalų vystimuisi, o dėl geresnio maisto medžiagų išsaugojimo mažėja trąšų poreikis; substratuose su ZeoVit® Eco Agro išauga didesni ir stipresni augalai; geriau išsivysto augalų šaknų stiebų ir lapų sistema; augalai sukaupia daugiau azoto ir kitų maistinių medžiagų; ZeoVit® Eco Agro apie 10-15 % padidino derlių.
ZeoVit® Eco Agro įterpimo normos substratuose :
Lauko gėlėms (rožėms, kitiems stambesniems krūmams)  0,5-2kg/ augalui
Gėlėms, dekoratyviniams augalams (puoduose)  5-10% substrato tūrio
Vejoms 3-10 % žemių mišinio tūrio
Dekoratyviniams krūmams 0,5-2 kg/ augalui
Sodinukams, dekoratyviniams medeliams, spygliuočiams 0,5-5 kg/ suaugusiam augalui
 
Ceolitas- ZeoVit® Eco Agro - puiki priemonė  dekoratyvinių, universalių ir sportinių vejų įrengimui. LŽŪU augalininkystės katedra parengė naują grunto paruošimo metodiką kokybiškos vejos įrengimui, dirvos struktūra sudaroma ruošiant žemės, smėlio ir ceolito mišinį vejoms. Jos esmė ta, kad dirvožemio paruošimui naudojamas gamtinis mineralas ceolitas, kuris turi unikalių savybių. Jis sulaiko reikiamą vandens kiekį šaknų zonoje, mažina dirvos sutankėjimo galimybes, giliai aeruoja  dirvą ir augalų šaknis, puikiai praleidžia vandenį, sukaupia savyje maistingas medžiagas, aktyvina naudingų mikroorganizmų dauginimąsi. Dėl to šaknys geriau aprūpinamos maisto medžiagomis.
 
                                   Sportinės vejos  įrengimo schema
Tokia dirvos struktūra sudaroma ruošiant žemės, smėlio ir ceolito mišinį sportinių aikštynų ir intensyvaus naudojimo vejoms.
Prie gyvenamųjų namų ir sodybų vejoms įrengti užtektų ir vien tik armens sluoksnio paruošimo, panaudojant smulkią (0,1-3 mm) ZeoVit® Eco Agro frakciją. Sportinei vejai naudojama 10%, universaliai vejai 7%, dekoratyvinei ir pavėsinei -5%, o industrinei 3% - ZeoVit® Eco Agro nuo substrato tūrio. Intensyviai mindžiojamuose vejų plotuose (ypač sunkesnės mechaninės sudėties dirvožemiuose) sutankėjusią velėną tenka periodiškai plyšinti ir aeruoti. Į suformuotus plyšelius ar duobutes įterpus smulkaus ZeoVit® Eco Agro, velėnos atsparumas mindymui gerokai padidėja, rečiau reikia aeruoti, efektyviau veikia trąšos, sutaupomos lėšos ir laikas. Tokios vejos gydymui ir atnaujinimui, priklausomai nuo vejos būklės, naudojama 2-5 kg ZeoVit® Eco Agro 1 m2, įterpimo gylis 5-10 cm.
 
Daugiau informacijos rasite čia>>>>
 
Ceolitas-tai kalnų uolienos mineralas kristalinės struktūros aliumosilikatas

Ceolitas - tai kalnų uolienos mineralai kristalinės struktūros aliumosilikatai, kurių pagrindiniai aktyvūs komponentai – klinoptilolitas ir montmorilonitas

ZeoVIt-ceolitas- produktai iš gamtinio klinioptilolito
ZeoVit produktai pagamintas iš modifikuoto gamtinio ceolito.
Natūralus ceolias perdirbamas, jo savybės pagerinamos po specialaus paruošimo.
ZeoVit sorbentas-ceolitas-ir jo savybės

ZeoVit (ceolitas) sorbentas pagamintas iš modifikuoto gamtinio ceolito.

Dėl ceolito efektyvumo augalų tręšimui

Dėl atliktų darbų, siekiant panaudoti ceolitą azotinių trąšų savybių pagerinimui

ZeoVit bandymai auginant žoles įvairiuose substratuose

 ZeoVit - ceolito bandymai auginant žoles įvairiuose substratuose

Ceolitas-Zeovit Sobentas-efektyvus sorbentas nuotekų dumblo tvarkymui
Nuotekų dumblo tvarkymo rekomendacijos naudojant ZeoVit Sorbentą - ceolitą
Fermentai ir bakterijos kanalizacijai

Specialios priemonės su fermentais ir bakterijomis kanalizacijos darbo pagerinimui

Nevalytų ventiliacijos ortakių keliamos problemos

Nevalytų ortakių keliamos problemos

Vandens pažeistų pastatų saugaus remonto metodai

Vandens pažeistų pastatų saugaus remonto metodai

Geros patalpų oro kokybės ekonominės pasekmės

Geros patalpų oro kokybės ekonominės pasekmės

NEXA serijos membraniniai ir stūmokliniai siurbliai

NEXA serijos membraniniai ir stūmokliniai siurbliai

Ortakių valymo paslaugos

Ortakių valymo paslaugos